pro návrat na domovskou stránku klikni
sdílení a tisk
kurzy e-podpisu
navazující na knihu
kurzy elektronickeho podpisu
kurz, zaměřený na pochopení elektronických podpisů. Včetně principů, ze kterých elektronické podpisy vychází a důsledků, které přináší.
jaké mohou být, jak se vytváří, jak se ověřují, jak se nastavuje Adobe Acrobat a Reader, vše řešeno na konkrétních příkladech
on-line kurzy
kurzy Moodle

vyzkoušejte si práci s el. podpisy na dokumentech ve formátu PDF, bez složitého nastavování a bez nutnosti návštěvy certifikační autority, aby vám vystavila nezbytný certifikát.

vyzkoušejte si práci s (testovacími) časovými razítky na PDF dokumentech, bez složitého nastavování a bez nutnosti uzavírání smlouvy s autoritou časového razítka.

jak správně nastavit Adobe Reader či Acrobat, aby korektně ověřoval elektronické podpisy, značky a časová razítka?
Články o BLESKmobilu
Je BLESKmobil produkt, značka nebo operátor?
Ani po měsíci od jeho startu není jasné, co je nový BLESKmobil vlastně zač. Sám sebe prezentuje jednou jako produkt, jindy jako operátora, ale nejčastěji se chová jako značka – kterou někdo vlastní a propaguje, a někdo jiný používá k poskytování svých služeb. (iHNed.cz, 08.12.2012)
BLESKmobil je jen marketingovou slupkou, pod kterou jsou poskytovány služby samotnou Telefónikou
Pod značkou BLESKmobil, skrze kterou se společnost Ringier Axel Springer prezentuje jako první virtuální mobilní operátor, poskytuje své služby přímo Telefónica. Uživatelé této služby vstupují do smluvního vztahu s Telefonikou a nikoli s Ringierem. Ten vlastní značku a zajišťuje marketing a prodej. (Lupa, 07.11.2012)
První virtuál. Proč až teď?
Byl Blesk mobil skutečně prvním, kdo dokázal Telefónice nabídnout takové podmínky, které by byly zajímavé i pro ni? Nebo se Telefónica jen potřebovala s někým domluvit sama, za vlastních podmínek - a hlavně dříve, než jí někdo (regulátor) takovou dohodu nařídí a sám nastaví i její podmínky? (komentář, Lidové noviny, 31.10.2012)
BLESKmobil pod lupou: minimální měsíční útrata vychází na 67 Kč
Nový BLESKmobil funguje  jen na předplacené bázi, s platností kreditu pouhé 3 měsíce. Minimální částka pro jeho dobití je 200 Kč, na každý měsíc tak vychází nutnost dobití nejméně 67 Kč. Péče o zákazníky je buďto samoobslužná, nebo zpoplatněná částkou 20 Kč za hovor. (Lupa, 31.10.2012)
Telefónica pustí do své mobilní sítě prvního virtuála: Blesk Mobil
Telefónica a vydavatelství Ringier představí příští úterý „převratnou změnu na telekomunikačním trhu“. Mělo by se jednat o prvního virtuálního mobilního operátora, kterého Telefónica dobrovolně pustí do své sítě. Proč se k tomu odhodlala právě nyní, zatímco všechny dosavadní pokusy ztroskotaly? (Lupa, 25.10.2012)
© Jiří Peterka, 2011, profil na Google+