Články o problematice dynamických biometrických podpisů
Jak rozumět dynamickým biometrickým podpisům?
Lze dynamickým biometrickým podpisem něco skutečně podepsat? Nebo je to jen pouhý vzorek, sloužící k autentizaci, stejně jako vzorek řeči, otisk prstu či třeba vzorek DNA? (Lupa, 16.06.2014)
Elektronický podpis čekají změny
Patnáct let je hodně dlouhá doba. Tedy alespoň ve světě digitálních technologií, kde čas doslova letí a změna střídá změnu. To s lidskými znalostmi a schopnostmi nové technologie ovládat je to horší. Zde jakoby čas plynul pomaleji, protože lidem trvá poměrně dlouho, než se s něčím sžijí a naučí pracovat. No a snad nejpomaleji se vyvíjí zákony a z nich vycházející právní úprava konkrétních technologií. (Aktualne.cz, 16.05.2014)
Telefónica přechází na čistě elektronické smlouvy, zvládnou to ale i její zákazníci?
Česká Telefónica končí s papírovými smlouvami, její zákazníci už je budou standardně dostávat pouze v elektronické podobě. A také se nebudou podepisovat na papír, ale na destičku speciálního tabletu. Jde prý o „vlastnoruční digitální podpisy“. (Lupa, 29.11.2013)
Novinky v oblasti elektronického podpisu - 2012
Příspěvek na odborné konferenci I.CA (pátek 21.9.2012).
Hrozí nám biometrické podpisy?
Zavedení dynamických biometrických podpisů a jejich postavení na roveň stávajícím zaručeným a uznávaným podpisům by bylo jako přestoupení z elektronického bláta do ještě hlubší biometrické louže. Problémy by se nevyřešily, ale naopak prohloubily. (LN, 7.3.2012)
Elektronický podpis na rozcestí
Česká republika potřebuje vyřešit „dlouhověkost“ elektronických podpisů. Vydá se cestou rozšířených elektronických podpisů a transpozice unijních předpisů, nebo cestou dynamických biometrických podpisů? (Lupa, 06.06.2011)