Neslavné výroky slavných
Tento pětidílný seriál vycházel na Lupě.cz v červenci a srpnu 2002 - jako odlehčené prázdninové čtení do tradiční okurkové sezóny. Skončil těsně před velkými povodněmi v srpnu 2002.
Část 1: Klasické výroky o počítačích
Mohly by se počítače někdy zmenšit natolik, že by vážily méně jak 1,5 tuny? Kolik jich bude kdy zapotřebí na celém světě? Více jak 5? Mohl by někdo chtít mít počítač jen a jen pro sebe, jako "osobní" počítač? Bude počítačům PC a jejich uživatelům navždy stačit 640 KB paměti?

Část 2: Problém Y2K
Problém Y2K byl vzácnou a neopakovatelnou příležitostí jak se ztrapnit nějakým (ne)slavným výrokem. Většině zájemců se to podařilo ještě před magickým datem 1.1.2000, ale našli se i tací, kterým se to podařilo až poté. Nebo to bylo všechno úplně jinak a rok 2000 se ve skutečnosti odehrál již o čtyři roky dříve?

Část 3: Výroky o Internetu
Kdo je skutečným otcem Internetu? Americký viceprezident Al Gore, který se do této role pasoval sám? Nebo Bill Gates, kterému jsme otcovství přisoudili až u nás doma? Že by v očekávání tučných alimentů? Ještě že na otce Internetu nekandiduje takový Václav Klaus. Co kdyby se (Internet) nakonec přeci jen zhroutil, jak předpovídali někteří odborníci?

Část 4: Z českých luhů a hájů
Umí Karel Kühnl počítat do 80 miliard? Jaký je vztah bývalého premiéra Miloše Zemana k počítačům? Používá je vůbec? Slouží podle něj počítače pouze k počítání, nebo i k něčemu jinému? Fungoval exministr Březina jako internetová proxy brána? A co nový ministr Mlynář - má pravdu když říká že byte má tisíc bitů?

Část 5: Telefon, rozhlas a TV, atom
Mnoha slavným lidem se v určitou dobu zdálo, že všelijaké vynálezy typu telefonu, rozhlasu a televize či atomové energie jsou zcela k ničemu. Například že telefon zapotřebí kvůli dostatku poslíčků. Nebo že televize nemá perspektivu, protože lidi by unavovalo koukat každý večer na nějakou dřevěnou bedýnku.