pro návrat na domovskou stránku klikni
sdílení a tisk
kurzy e-podpisu
navazující na knihu
kurzy elektronickeho podpisu
kurz, zaměřený na pochopení elektronických podpisů. Včetně principů, ze kterých elektronické podpisy vychází a důsledků, které přináší.
jaké mohou být, jak se vytváří, jak se ověřují, jak se nastavuje Adobe Acrobat a Reader, vše řešeno na konkrétních příkladech
on-line kurzy
kurzy Moodle

vyzkoušejte si práci s el. podpisy na dokumentech ve formátu PDF, bez složitého nastavování a bez nutnosti návštěvy certifikační autority, aby vám vystavila nezbytný certifikát.

vyzkoušejte si práci s (testovacími) časovými razítky na PDF dokumentech, bez složitého nastavování a bez nutnosti uzavírání smlouvy s autoritou časového razítka.

jak správně nastavit Adobe Reader či Acrobat, aby korektně ověřoval elektronické podpisy, značky a časová razítka?
Články o společnosti Google
Jaká je budoucnost internetového nacházení?
Internetové vyhledávače vyhledávají, a uživatelé by chtěli jejich prostřednictvím nacházet. Jenže čím dál tím více nalezených výsledků je záměrně odstraňováno, tak aby se k uživatelům nedostaly. Proč a jak? (iHNed.cz, 16.10.2012)
Čím hrozí pakt Google-Verizon?
Boj o síťovou neutralitu v prostředí Internetu se dočkal dalšího milníku: Google a Verizon společně navrhují, aby síťová neutralita byla zachována, a vlastně ještě utužena. Ovšem až na dvě podstatné výjimky: netýkalo by se to mobilních sítí a těch privátních internetů, které by začaly postupně vznikat vedle stávajícího veřejného Internetu. (Lupa, 13.08.2010)
Stalo se: Google měl problém
Jediné lomítko, chybně zařazené do seznamu URL odkazů na potenciálně nebezpečné weby, tuto sobotu málem způsobilo celosvětovou paniku. To když vyhledávač Google náhle začal úplně všechny weby označovat jako schopné poškodit váš počítač a varoval před jejich návštěvou. K nápravě naštěstí došlo velmi brzy a vše trvalo jen asi hodinu. Ale jsou věci, které už vrátit nelze. (Lupa, 02.02.2009)
Google je v NIXu. Proč?
Společnost Google si nedávno pořídila již druhý peering v České republice. K privátním peeringu v rámci SITELu přidala novou 10 GB přípojku v rámci NIX.CZ. Proč to ale dělá? A proč se do NIXu připojilo také Ministerstvo vnitra ČR? (Lupa, 03.12.2008)
Google story: recenze knihy
Životní příběh vyhledávače Google a stejnojmenné společnosti už vyšel i v češtině. Jak přesně funguje jeho page rank se v knížce sice nedočtete, ale i tak zde najdete řadu zajímavých, podnětných a inspirujících informací ze života a ze zákulisí tohoto novodobého internetového zázraku. (Lupa, 17.05.2007)
Vint Cerf v Praze
Včera pobývala v Praze nejznámější osobnost světového Internetu, spoluautor protokolů TCP/IP a dnešní viceprezident a Chief Internet Evangelist společnosti Google, pan Vint Cerf. Jaký byl program jeho návštěvy a co zaznělo na jeho přednáškách? (Lupa, 06.04.2007)
© Jiří Peterka, 2011, profil na Google+