pro návrat na domovskou stránku klikni
sdílení a tisk
kurzy e-podpisu
navazující na knihu
kurzy elektronickeho podpisu
kurz, zaměřený na pochopení elektronických podpisů. Včetně principů, ze kterých elektronické podpisy vychází a důsledků, které přináší.
jaké mohou být, jak se vytváří, jak se ověřují, jak se nastavuje Adobe Acrobat a Reader, vše řešeno na konkrétních příkladech
on-line kurzy
kurzy Moodle

vyzkoušejte si práci s el. podpisy na dokumentech ve formátu PDF, bez složitého nastavování a bez nutnosti návštěvy certifikační autority, aby vám vystavila nezbytný certifikát.

vyzkoušejte si práci s (testovacími) časovými razítky na PDF dokumentech, bez složitého nastavování a bez nutnosti uzavírání smlouvy s autoritou časového razítka.

jak správně nastavit Adobe Reader či Acrobat, aby korektně ověřoval elektronické podpisy, značky a časová razítka?
Postřehy a zážitky
aneb: můj příležitostný blog
Příspěvek z mého blogu: 18.02.2011   15:45 

Google Heat Map na MWC 2011 v Barceloně

Společnost Google připravila pro letošní  mobilní světový kongres (MWC, Mobile World Congress) v Barceloně zajímavou jednoúčelovou aplikaci: „teplotní mapu“ kongresu. Jde o aplikaci, která průběžně zjišťuje polohu svých uživatelů a vykresluje ji na mapovém pozadí formou „teplotní mapy“.

Takže ta místa, kde se momentálně vyskytuje nejvíce uživatelů, jsou vyznačena tmavší (červenou) barvou, a místa s menší koncentrací naopak světlejší (zelenou) barvou. Do toho jsou ještě zakreslena (formou „zapíchnutých špendlíků“) zajímavá místa – například různé bary a restaurace v centru Barcelony. A pak samozřejmě samotné výstaviště, kde se kongres odehrává, a na něm stánek Google a kongresové sály, kde probíhají prezentace představitelů firmy.

Přesný způsob fungování aplikace nebyl zveřejněn, ale lze usuzovat na to, že její uživatel hlásí nějakému serveru svou aktuální polohu (ať už ji získává jakkoli) – a předává ji centrálnímu serveru přes takové datové připojení, jaké má právě k dispozici. To již samotná aplikace neřeší. Nabízí ale uživateli možnost zadat svou národnost, kterou pak lze využít při prohlížení teplotní mapy: lze si nechat zobrazit jen výskyt uživatelů z určité konkrétní země.

Aplikace „Heat Map“ je dostupná pro platformu Android, a také pro platformu Apple. Výsledky pak lze také filtrovat podle toho, zda má být zobrazována poloha uživatelů Androidů nebo Applů (nebo všech).

První náhled vidíte na následujících obrázcích: na prvním je úvodní obrazovka aplikace, která kromě teplotní mapy nabízí ještě možnost sdílení kontaktů a přehled zpráv. Na dalších obrázcích jsou zakresleny orientační body: modře ty na výstavišti, červeně restaurace a bary v Barceloně. Tyto první obrázky ukazují situaci v úterý 15.2. ve večerních hodinách. Je z nich patrné, že uživatelé byli různě roztroušeni po středu města.

Na dalších dvou obrázcích je alternativní možnost zobrazení, kterou aplikace také nabízí: místo teplotní mapy  jsou vidět jednotliví uživatelé (jako zelené kolečko). Na druhém obrázku je pokus zobrazit uživatele z ČR - žádný se ale nenašel.

Na dalších obrázcích pak jsou vidět teplotní mapy z dopoledne 16.2. Ukazují , jak se účastníci postupně přesouvali z města na výstaviště, a zde se nejvíce pohybovali v pavilonech 1, 7 a 8.

Výběr pavilonů zcela určitě souvisí s tím, že pavilon 7 byl vývojářský, a v pavilonu 8 byl stánek Googlu a expozice, věnovaná vývojářské komunitě kolem Androidu. Přitom uživateli popisované aplikace byli v největší míře asi právě uživatelé Androidů.


Zpět na seznam příspěvků
© Jiří Peterka, 2011, profil na Google+